logo
Strzępka i Demirski Gwarancją Kultury 2012?
Monika Strzępka i Paweł Demirski znaleźli się w gronie nominowanych do Gwarancji Kultury 2012 – nagród przyznawanych przez redakcję TVP Kultura. Duet reżysersko-dramatopisarski dostał nominację w kategorii Teatr za przedstawienia Tęczowa trybuna 2012 w Teatrze Polskim we Wrocławiu i W imię Jakuba S. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie – spektakle, które w ostry sposób atakują naszą rzeczywistość. Przypominamy, iż za najlepszy spektakl zeszłorocznej 4. edycji Boskiej Komedii uznano właśnie Tęczową trybunę 2012 w reż. Moniki Strzępki.

Zaplanowaną na 24 kwietnia uroczystość wręczenia nagród TVP Kultura uświetni koncert Mary Komasa z zespołem. Uroczystość poprowadzą: Katarzyna Janowska, Dyrektor TVP Kultura i Wojciech Mann. Imprezę będzie można oglądać na żywo na antenie TVP Kultura.

Zobacz pełna listę nominowanych do Gwarancji Kultury 2012.

Przypominamy także, że GRAND PRIX w kategorii Najlepsze przedstawienie podczas 3. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia trafiło także do Strzępki i Demirskiego – twórców spektaklu Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej. Strzępka i Demirski otrzymali za nie również Paszport Polityki.
Powrót
38/215
16 kwietnia 2012